Nowy, modny kolor - Beton

W palecie barw farb Byta-yta pojawił się nowy kolor o nazwie Beton. Słusznie został tak nazwany, ponieważ powierzchnie nim pomalowane w istocie przypominają powierzchnie betonowe. 


Ciemnoszary, nowy kolor farby Byta-yta  sprawdzi się w każdej stylistyce. Jako kolor neutralny pasuje niemal do wszystkiego. Prawdziwy beton króluje we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych - tam nasza farba będzie ładnie harmonizować z wystrojem. Z bielą bądź czernią stworzy piękny duet. Nasz Beton doskonale współgra także z cieplejszymi kolorami i bardziej tradycyjnymi aranżacjami.  Dobrze komponuje się z odrobiną czerwieni czy zieleni a także żółtym i różowym. Jeśli boicie się, że będzie zbyt "zimny" zestawcie go z kolorem naturalnego drewna.


Jak każdą z farb Byta-yta również tę po zastosowaniu na meble czy dekoracje trzeba zabezpieczyć woskiem. Może to być wosk bezbarwny lub wosk barwiący. Zastosowanie kolorowego wosku daje naprawdę ciekawe efekty. Beton może np. lekko prześwitywać spod warstwy białego wosku. Można również dodać mu trochę ciepła i przytulnego klimatu vintage stosując cienką warstwę wosku o nazwie Patyna. Sprawi ona, że nawoskowana powierzchnia lekko się przyciemni, a miejsca po pociągnięciach pędzla zostaną podkreślone brązowoszarym kolorem. W zestawieniu z jasnoszarym woskiem, zastosowanym tylko w kilku miejscach (np. na wypukłościach) można osiągnąć efekt rozjaśnienia niektórych elementów, tak jakby przez lata farba w tych miejscach się lekko przetarła.Turkus i złoto

Popularne posty