Woski

Woski Byta-yta są dostępne w pojemnościach 200 ml, 125 ml i 30 ml (tzw. tester).

Na powierzchniach chłonnych takich jak surowe drewno, beton, glina itp. tworzą cienką warstwę chroniącą przed wnikaniem wilgoci.  Woski kolorowe nadają barwę, pozostając częściowo transparentne.

Słoje drewna pozostają widoczne

Wosk można zastosować do zabezpieczania powierzchni malowanych farbą Byta-yta. Woskowanie zaleca się przeprowadzić następnego dnia po malowaniu. Wosk Byta-yta rozprowadza się za pomocą gąbki lub szmatki na pomalowanej powierzchni, pozostawia na ok 10-15 minut, a następnie ściera się jego nadmiar. Pozostawienie zbyt grubej warstwy wosku może spowodować powstawanie miejsc bardziej i mniej matowych. Po wyschnięciu wosku powierzchnię można przepolerować szmatką.
W razie potrzeby zawoskowaną powierzchnię można przeszlifować papierem ściernym (np. gdy chcemy uzyskać efekt przecierki).

wzór wykonany białym woskiem

Poza woskiem bezbarwnym i woskami kolorowymi w ofercie firmy znajdują się woski do tworzenia nietypowych efektów: złoty i patyna.

wzór wykonany złotym woskiem

Woski Byta-yta doskonale nadają się do wykonywania wzorów na drewnie lub farbie przy użyciu szablonów. W przeciwieństwie do farby wosk nie wcieka pod szablon, a po zaschnięciu nie trzeba go niczym zabezpieczać. Wzorki z woku można robić także na podłożach mniej chłonnych. np. na szkle.

wzory na szkle - po wyschnięciu można myć ręcznie ciepłą wodą

Turkus i złoto

Popularne posty