Przybornik na biurko - malujemy w stylu loft

Sklejka to bardzo wdzięczny materiał dla wszelkich przeróbek. Daje się łatwo woskować, olejować, bejcować i malować. W przeciwieństwie do mdf, po którym farby zwykle się ślizgają przy nakładaniu pierwszej warstwy, sklejka przyjmuje farbę bardzo równomiernie. Zobaczcie jak łatwo można zmienić niepozorny przybornik ze sklejki w dekorację biurka pasującą klimatem do wnętrz, nowoczesnych, militarnych i loftowych.
 

Przybornik powinien być, czysty i suchy. Wszelkie nierówności, wystające drzazgi itp. trzeba lekko przeszlifować.


Wnętrze i obodowa przybornika została pomalowana farbą Byta-yta w kolorze szarozielonym. Ważne: farba schnie ok 24 godzin. Przed woskowaniem upewnij się, czy pomalowana powierzchnia nie brudzi rąk. Woskowanie farby, która w pełni nie wyschła może spowodować powstawanie przecierek do drewna.


Front został pomalowany farbą w kolorze czarnym.


Czarna farba Byta-yta jest matowa. Na zdjęciu wyżej widać jak zmienia się powierzchnia podczas wysychania.


W pełni wyschnięty przybornik zabezpieczono woskiem. Ważne: wcieramy cienką warstwę za pomocą gąbki lub ścierki z mikrofibry (bawełniane mogłyby zostawić kłaczki!).


Za pomocą jasnoszarego wosku wykonano napis z szablonu. Wosk jest gęstszy od farby, dlatego łatwiej nim operować niż farbą, nie ścieka pod szablon itp. Trzeba tylko pamiętać, że im cieńsza warstwa wosku tym ładniejszy i bardziej naturalny efekt.


Jeśli odbity kontur jest zbyt "nowy" można go łatwo postarzyć za pomocą odrobiny wosku patynującego lub jak w tym przypadku czarnym woskiem.


Komentarze

Turkus i złoto

Popularne posty