Jak ozdabiać szkło za pomocą wosku?

Każdy zapewne wie, że na szkle można malować ale czy kiedykolwiek próbowaliście je woskować?  Nie? W takim razie sięgnijcie po kolorowe woski Byta-yta i odkryjcie radość tworzenia dekoracji na szkle.


Wykonane na szkle napisy i rysunki są po wyschnięciu i utwardzeniu wosku trwałe. Nie zmywają się i nie łuszczą. Ozdobiony przedmiot można bez przeszkód myć ciepłą wodą z łagodnym detergentem.  Do ozdabiania możecie użyć szablonów lub stempli. Wosk po nałożeniu musi dobrze wyschnąć. 
Ten proces w zależności od grubości nałożonej warstwy może trwać od kilku godzin do kilku dni. 
Im więcej kolorów tym więcej zabawy! Butelka na zdjęciach poniżej została ozdobiona przy pomocy szablonu trzema kolorami wosków. 
Dlaczego wosk Byta-yta nadaje się do takiej zabawy? Po pierwsze zawiera w sobie dużo trwałego, mineralnego pigmentu. Po drugie nie ścieka jak farba, więc łatwej go nałożyć na szablon lub stempel bez rozmazywania konturów. Po trzecie dzięki mieszaninie wosków z olejem lnianym zastyga w trwałą powłokę.

Chcesz sobie zrobić lampion, ozdobić wazonik albo zrobić imitację szronionego szkła w szybkach kredensu? Sięgnij po wosk i wyczaruj oczekiwany efekt.

Komentarze

Turkus i złoto

Popularne posty