Skrzynka na wino - dekorujemy szablonem

Drewniane skrzynki to bardzo obecnie modny element wyposażenia wnętrz, tarasów, balkonów i ogrodów. Trudno się dziwić, to przecież prosty do wykonania projekt, a można do łatwo dostosować do różnych funkcji i stylów. Nasza skrzynka, zbita z solidnych desek została pomyślana jako kosz do przenoszenia butelek. W nawiercone otwory przeciągnięto uszka z mocnej liny. Spełniają funkcję praktyczną i zdobią równocześnie.


Skrzynka została pomalowana farbą Byta-yta w kolorze czerwonym. Ponieważ farba bardzo dobrze przylega do surowego drewna, wystarczyła jedna warstwa. Po 24 godzinach skrzynka została polakierowana (lakier wodny).  Efekt postarzenia został osiągnięty za pomocą wosku Patyna. Wcierając go nierównomiernie w drewno uzyskuje się "przybrudzenia".Dekorację skrzynki stanowi motyw bluszczu uzyskany za pomocą białej farby i szablonu malarskiego.  Przy malowaniu z użyciem szablonu warto pamiętać o umocowaniu go taśmą malarską, aby nie przesuwał się podczas pracy. Farbę należy nakładać delikatnie tepując od góry pędzlem lub gąbką. Po wyschnięciu malunku został on zawoskowany i lekko przetarty papierem ściernym, aby pasował do wcześniejszych postarzeń.  Teraz skrzynka może być bez obaw używana na zewnątrz.


Farby Byta-yta mają unikatowy skład, zawierający olej lniany, wosk pszczeli oraz wodę, kredę, celulozę i barwniki. To sprawia, że łatwo się je rozprowadza, nie kapią z pędzla, dają się w razie potrzeby rozcieńczać wodą i doskonale współgrają z naturalnymi materiałami, np. drewnem.

Dziękujemy firmie http://www.stolarstwo-jankowski.pl/ za udostępnienie skrzynki do sesji zdjęciowej.

Turkus i złoto

Popularne posty