Wosk patynujący - naturalnie wyglądająca patyna

"Nadgryzione zębem czasu" przedmioty często wzbudzają pozytywne skojarzenia. Lubimy stare deski, stare cegły, ręcznie robione gliniane donice. Jak taki efekt uzyskać na nowej powierzchni?  Proponujemy wosk patynujący Byta-yta. Doskonale się rozprowadza po każdej chłonnej powierzchni, przyciemniając i podkreślając wszelkie nierówności powierzchni. Można go zastosować na surowym drenie, ceramice, betonie czy powierzchniach malowanych farbami kredowymi i mlecznymi.


Zawiera wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu nie zaszkodzi domownikom ani podczas nakładania ani po wyschnięciu. Nie uwalnia żadnych rozpuszczalników i nie zawiera konserwantów. Nakłada się ją szmatką, gąbką lu pędzlem rozsmarowując jak najcieńszą warstwą. W razie potrzeby woskowanie patyną można powtórzyć dla uzyskania bardziej intensywnego efektu.
Patyna schnie ok. 24 godzin. Pełną twardość, a co za tym idzie odporność na ścieranie, wilgoć, brud itp. uzyskuje po kilku dniach. Pięknie wygląda od samego początku :)

Na drewnie sosnowym:

Wosk zabezpiecza drewno przed czynnikami zewnętrznymi, a pigmenty zawarte w patynie nadają drewnu rustykalny wygląd. Chcesz mieć imitację starych dech ze stodoły? Wyszczotkuj drewno i pokryj patyną Byta-yta!

Na cegłach i ceramicznych płytkach podłogowych:Na zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądają płytki ceramiczne z Manufaktury Lukova po zawoskowaniu patyną Byta-yta. Aby uzyskać jaśniejsze wybarwienie wystarczy zamiast samej patyny użyć mieszanki z bezbarwnym woskiem.

Na przedmiotach malowanych farbą kredową:


Patyna pięknie postarza wszelkie rzeźbione elementy. Wtarta szmatką lub pędzlem w zagłębienia  podkreśla piękno ozdób i ornamentów. Turkus i złoto

Popularne posty